Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ANADOLU’NUN MUCİZESİ

İzmir’in,  Bayındır İlçesinde, Belediye binasının tam önünde yetişmiş,  aynı gövde de hayatını sürdüren, incir ve zeytin ağacını duyduğumda,  çok fazla şaşırmadım. İki meyveyi de vermeyi başaran bu birlikteliği, Allah’ın bir mucizesi olarak görüyorum.

Şimdi yaşadığımız topraklardaki kavgaları düşünelim;  kimse, kimseyi çekemez durumda. Vatanın parçalanması için, ellerinden geleni fazlasıyla yapmaya özen gösteriyorlar. Sanki bu, incir ve zeytin değilmişiz gibi.

Hâlbuki birbirimize o kadar karıştık ki, Bayındır’daki incir ve zeytin misali meyvelerimiz çocuklarımız oldular, yetiştiler. İmkânların verdiği kadar vatanlarına hizmet etmeye çaba gösterdiler. Ülkemizin her konuda ileri seviyelere ulaşmasını istediler, ayrım yapmaksızın! Çünkü bizim geçmişimizde Osmanlı İmparatorluğu’ndan gelen bir alışkanlıkla din, dil, ırk ayırımı hiç yapılmadı. Bunu yapmak isteyenler tamamen Türkiye Cumhuriyeti’nin ilerlemesine göz yummak istemeyen daha önceki dönemlerde Türklere her daim düşman olan fakat şimdi dost gibi görünen, dünyanın çeşitli yerlerindeki gelişmiş devletlerdir. Bizi parçalamak için çalıştılar ama muvaffak olamadılar ve olamayacaklar.  Hala, dışarıdan güdümlü,  büyük projelerle planlarından vazgeçmeden, uyumadan, Türkiye Cumhuriyeti’ni zayıflatmak için sınırlarımız içindeki halkları birbirine düşürmeyi hedefleyerek, din kisvesiyle halka baskı yaparak devletin güçsüzleşmesi,  halkın gözünde itibarsızlaştırılması gibi siyasi gizli taktiklerle amaçlarına ulaşmaya çalışıyorlar.

Seçimlerden bugüne kadar gelinen süreçte, vatanın güney ve doğusunda  bir parti  tek başına güçlü gözüküyor, diğer bir parti, kıyı kesimlerde   güçlü, bir diğeri sadece, İç Anadolu da var. Eski iktidar ise,  bütün buralarda var fakat hiçbiri bir ve bütün olmanın siyasetini yapmak için uğraşmıyor. Kimisi kendi doğrularıyla halkı kandırmaya özen gösterirken, kimisi tek doğru olan onlarmış gibi her tarafı topa tutuyorlar. Anadolu toprakları kenetlenmeyi bize bayındır da olduğu gibi göstermeye çalışıyor ama bizlerin gözlerine inen perde,  hiçbir şeyi görmemize izin vermiyor. İnsanlığın eksiklerini tamamlamak, hataları düzeltmeye çalışmak yerine, karşı tarafın yanlışlarını bağırıp, çağırıp, tozu dumana katıyorlar. Halk meclisteki 4 partiye de, tek başına yönetemezsin dedi birleşin dedi, ama partiler birleşmenin ne demek olduğunu unutmuşlar.  Sanki tek başlarına iktidar şansları varmış gibi isteklerde bulunarak olayı tamamen çıkmaza sokuyorlar. Bilmiyorlar ki yönetemezsen gidersin. Parlamenter sistemde yürütmenin kurulması için verilmiş olan süreleri doğru olarak değerlendirip ortaya güzel bir incir, zeytin birleşimi çıkmasını bekliyoruz.

Elbette bunu nasıl yapacaklar, bilemiyorum, ama en az bir günlerini ayırıp Bayındır’a giderlerse Allah’ın birleştirdiği bu iki ayrı ağacı görüp,  kendilerine çeki düzen verebilirler diye düşünüyorum. Kavga zamanı bitti. Sandıklar açıldı. Şapka düştü, kel göründü. Artık yapılması gereken şeyler belli ve hızlı bir hareketle halkın nabzını düşürmeleri gerekiyor.  İktidarı, koalisyonla kurarak bir an önce sükunet sağlanmalı. Ülkeyi koalisyonla dahi olsa en iyi şekilde yönettikleri takdirde, halk bunu mutlaka görecektir. Taşın altına elini koyanların hakkını sandıkta verecektir.

İncir ve zeytinin mucizesini görmek dileğiyle.

Sevgiyle  kalın.

YAZAN: HÜSEYİN PEHLİVAN

BİLGİLER
tarafından 07 Eylül 2015 - 12:02 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.292 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.

Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
MANISA'da 5 Günlük Hava Tahmini
Köşe Yazılarımız
5

@ahbapplatformu @ahbapmanisa Altınokta..

tüm yazıları için tıklayın...
k

Derneğimizi ziyaret eden üç güzel yüre..

tüm yazıları için tıklayın...
lklklklkl

Celal Bayar Üniversitesi sosyoloji böl..

tüm yazıları için tıklayın...
a

Manisa SGK il Müdürü Sayın Yavuz KURT’..

tüm yazıları için tıklayın...
a

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Kons..

tüm yazıları için tıklayın...
Anket
Altınokta Körler Derneğinin Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Yeterli
Yetersiz
Kötü
İdare eder
Normal
Son Yorumlar