Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Hakkımızda

ALTINOKTA KÖRLER DERNEĞİ MANİSA ŞUBESİ

Altınokta Körler Derneği Manisa Şubesi 2004 yılının Mayıs  ayında  kuruluşunu gerçekleştirmiş ve Kuruluşundan itibaren dernek tüzüğünün vermiş olduğu görevler ve yetkilere dört elle sarılmıştır.

Derneğimiz Bugüne dek İş-Kur ve halk eğitim ile ortak çalışarak bir çok projeye imza atmıştır.Derneğimizde açılmış olan kurslar bilgisayar işletmenliği , saz öğrenimi ,masörlük kabartma yazı  büro yönetimi ve sekreterlik kurslarını üyelerimiz tamamlamış ve sertifika almaya hak kazanmışlardır.Bu sertifikaları alan arkadaşlarımızdan bazıları özel sektör ve devlette işe girerek istihdama katılmışlardır.Derneğimizin asli amaçlarından bir taneside engelli istihdamını en üst düzeye çıkarmaktır.Bunların yanı sıra engellilerle ilgili bilinç yaratma, kamuoyu oluşturma ve engelliler için hak temali çalışmalar ekseninde basın açıklamaları, panel, konferans gibi eylem ve etkinlikler gerçekleştirilmiş radyo ve televizyon programları yapılmıştır.

Şu anda kayıtlı üye sayımız 350 olup, ciddi bir artış eğilimi göstermektedir. Manisa gibi kapalı bir bölgede olmamıza rağmen, sivil toplum örgütleriyle ilişkilerimiz ve karşılıklı iletişimiz oldukça iyidir. Bürokrasi ile aramızdaki sıkıntılar kademeli olarak her iki tarafında çalışmalarıyla minimuma indirilmiştir. Ekonomik olarak gelirlerimiz sosyal etkinlikler , gönüllü bağışçılar ve  ve gerçekleştirmiş olduğumuz projelerden sağlamaktayız. Konser, kermes gibi tanıtım etkinlikleri de faaliyet alanlarımız içinde öncelikli sıralardadır. Şu anda büro olarak kullandığımız mekanı 2014 yılında Sayın  Dr.İbrahim TÜREK derneğimize bağışlamıştır.

Hüseyin PEHLİVAN başkanlığındaki yönetim kurulumuz, ile birlikte, kurulduğu günden bugüne kadar ilk günkü azim ve gayretle genelde engellilerin, özelde ise görme engellilerin hak ve çıkarlarını korumak üzere,  çalışmalarını sürdürmektedir.

Altınokta körler derneği Manisa Şubesi Türkiye Körler Fedarasyonun  ve Engelliler Konfederasyonun üyesidir.Manisa ilinde ikamet eden bütün engel gruplarının sorunlarını Ankara ya (Konfedarasyona) çözüm için taşımayı kendimizde bir görev olarak görmekteyiz.

Yönetim Kurulu adına Şube başkanı

HÜSEYİN PEHLİVAN

Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.

Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
MANISA'da 5 Günlük Hava Tahmini
Köşe Yazılarımız

7-14 Ocak Beyaz Baston Güvenlik Haftas..

tüm yazıları için tıklayın...

7-14 Ocak Beyaz Baston Haftası

tüm yazıları için tıklayın...
020

https://m.liderhaber.org/gorme-engelli..

tüm yazıları için tıklayın...
020

https://www.haberofisi.com.tr/tr/haber..

tüm yazıları için tıklayın...
020

https://m.sabah.com.tr/manisa/2020/12/..

tüm yazıları için tıklayın...
Anket
Altınokta Körler Derneğinin Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Yeterli
Yetersiz
Kötü
İdare eder
Normal
Son Yorumlar