Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Tiyatro Basın Açıklaması
1403163312986

 

 

 

 

 

Bilindiği gibi bu güne kadar engelliler hep ihmal edilmiş, sorunları görmezden gelinen bir kitle olagelmiştir. Bundan dolayı engelliler toplumun her yönden en alt kesimleri arasında yer almışlardır. Yoksulluksa, en yoksul o dur. Eğitimsizlik ise sadece yüzde ikisi eğitim olanaklarından yararlanabilmiş, geri kalan yüzde doksan sekizi okuryazar bile değildir.

İşsizlik ise sadece yüzde üçü iş bulabilmiş geri kalan yüzde doksan yedisi ailesinin ya da çevresinin yardımına muhtaç durumda bırakılmıştır. Engellilerin yaşadıkları bu gibi sorunları çözebilmek, onları toplumun diğer bireyleri gibi eşit hak ve imkanlardan yararlandırarak kendi ayakları üzerlerinde durabilen yurttaşlar haline gelebilmelerini istiyorsak toplumsal seferberlik başlatarak engelli algısını ve duyarlılığını arttırmamız gerekmektedir

 

‘’Manisa’ da engelliler adına denilerek bazı kişilerin tiyatro bileti satışı yaptığını duyuyoruz. Bu kişilerin genellikle şehir dışından gelerek, sattıkları tiyatro biletlerini ne dernek faaliyetlerimizle ne de içerik olarak engellilerle hiçbir ilgisi yoktur. ‘’halkımız engellilerle ilgili bir tiyatro bileti almak istiyor ve engellilerle yardımlaşmak istiyorlarsa diğer sözümona tiyatroları itibar etmemelilerdir.Bu gibi kişilerden kesinlikle engelliler adına bileti veya başka bir şey satın almayın,bağış yapmayın eğer engelliler ile yardımlaşmak istiyorsanız Manisa faaliyet gösteren ve tanıdığınız bildiğiniz derneklerle iletişime geçilmesini tüm halkımızdan bekliyoruz.

 

BİLGİLER
tarafından 24 Şubat 2016 - 08:26 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 965 views kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
Yorum yapın

Yorum yapma kapalı.

Üye Girişi
Kullanıcı Adı
:
Şifre
:
Şifremi Unuttum?
MANISA'da 5 Günlük Hava Tahmini
Köşe Yazılarımız

Anadolu’nun mucizesi 2

tüm yazıları için tıklayın...

ANADOLU’NUN MUCİZESİ

tüm yazıları için tıklayın...

Klişe de Olsa Doğru Doğrudur

tüm yazıları için tıklayın...

Görme Engellilerin Sosyal Hayattaki So..

tüm yazıları için tıklayın...

Önce Devlet Sonra Dernek Meselesi

tüm yazıları için tıklayın...
Anket
Altınokta Körler Derneğinin Çalışmalarını Nasıl Değerlendiriyorsunuz?
Yeterli
Yetersiz
Kötü
İdare eder
Normal
Son Yorumlar